Uğur Vuran

1990 Kastamonu doğumlu olan Uğur VURAN, ilk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. 2008 yılında ise Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret bölümünde ön lisans eğitimini, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına 2010 yılında Solmaz Gümrük Müşavirliği’nde İthalat takım Lideri olarak adım atan VURAN, başta ithalat süreçlerinin yönetimi olmak üzere gümrük işlemlerinin yürütülmesi
sürecinden müşterilerin ilgili kurumlar nezdinde temsil edilmesine kadar ithalata ilişkin süreçlerin tüm aşamalarında görev almıştır. Ayrıca Solmaz Akademi bünyesinde birçok dış ticaret eğitimleri vermiştir.

2018 yılında Dörtel Gümrük Müşavirliği bünyesine İş Geliştirme Müdürü olarak katılan VURAN, şirketin iç operasyon süreçlerini organize etmiş, ithalat süreçlerinin elektronik sistemler üzerinden tamamlanmasını sağlamış ve personel performansının ölçümü sistemini getirtirmiştir.

2018 yılında katıldığı Sezai KAYA Denetim, Eğitim ve Dış Ticaret Danışmanlığı bünyesinde Gümrük Müşavir Yardımcısı/Denetçi olarak çalışan VURAN, İngilizce ve az seviyede Japonca bilmektedir.