Ekibimiz

Sezai Kaya Consulting

SEZEN KAYA

1989 İstanbul doğumlu olan Sezen KAYA, ilk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret ve Avrupa Birliği bölümünde önlisans eğitimini,2013yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına 2009 yılında Obdan&Sistem Gümrük Müşavirliği’nde İhracat Uzmanı olarak adım atan KAYA, ihracatta beyannamenin hazırlanması sürecinden lojistik organizasyonuna, gümrük işlemlerinin yürütülmesi sürecinden müşterilerin ilgili kurumlar nezdinde temsil edilmesine kadar ihracata ilişkin süreçlerin tüm aşamalarında görev almıştır.

2014 yılında Dörtel Gümrük Müşavirliği bünyesine İhracat Müdürü olarak katılan KAYA, şirketin ihracat operasyonlarını organize etmiş, ihracata ilişkin dosyalarının iç denetimini gerçekleştirmiş, müşterilerden gelen sorulara danışmanlık hizmeti vermiştir.

2017 yılı Gümrük Müşavirliği yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olarak Gümrük Müşaviri olmaya hak kazanan KAYA, 2019 yılı başında katıldığı Sezai KAYA Denetim, Eğitim ve Dış Ticaret Danışmanlığı bünyesinde Gümrük Müşaviri/Denetçi olarak çalışma hayatına devam ettirmektedir.

sezen-kaya